V pátek jsme se v 18:00 sešli na autobusovém nádraží v Jihlavě a vyrazili směrem do Jamného. Hned po příjezdu jsme dostali první bojové instrukce – naším úkolem bylo najít kostel, kde na nás čekaly další informace. Od kostela jsme pokračovali podle indicií až k tábořišti pod Věžničkou.
Po příchodu jsme se pustili do shánění dřeva a i přes mokro a vlhko se nám podařilo rozdělat oheň. Na roštu jsme si ogrilovali maso a užili si pravou vandráckou večeři. Večer jsme strávili čtením hororů a za krásného deště jsme zalezli do spacáků a usínali za zvuku kapek dopadajících na plachty.
V sobotu ráno nás čekala luxusní snídaně a poté jsme po modré turistické značce přes Věžničku vyrazili na náš vandr směr Polná – hlavním cílem byl samozřejmě kebab. Celý den pršelo, ale nikoho z nás to neodradilo. Po příchodu do Polné jsme si dali zasloužený kebab, hodinku si odpočinuli a zahráli si Jungle Speed a žolíky.
Poté jsme se vydali zpět na cestu. Ve Věžničce jsme si zahráli psychologické hry se zavázanýma očima, které byly hodně zajímavé i zábavné. Celkem jsme ten den nachodili vydatných 21 kilometrů. Večer jsme v Jamném rozdělali oheň, opekli klobásky a v Pergole si zahráli hry jako Čelovka nebo Kabum. Okolo desáté večer už nás přemohla únava, a tak jsme zalehli a rychle usnuli.
V neděli ráno jsme se krásně prospali, dali si výborný makovec s citronovou polevou a nakonec jsme ještě stihli několik her Bangu, které jsme hráli až do našeho odjezdu.
Celá družinovka byla plná deště, ohně, dobrého jídla, her, kilometrů i skvělé nálady. Mufloni zase ukázali, že vydrží opravdu hodně a že si umí užít dobrodružství za každého počasí.
Jonda
