Přeskočit na obsah

Vlčácký vandr 31.5. – 2.6. 2024

  Vlčácký vandr začal v pátek na městském nádraží v Jihlavě, kde jsme si zkontrolovali výbavu a rozebrali zásoby. Poté jsme vlakem přejeli do Slavonic, kde jsme se na noc ubytovali, abychom přečkali páteční deště a začali vandr krásně v suchu.
  V sobotu jsme po snídaní a úklidu jsme se dozvěděli, že ve Slavonicích byli spatřeni křižáci a prý měli namířeno na hrad Landštejn. Tak jsme se vydali v jejich stopách.
  První část cesty jsme potkávali staré vojenské bunkry a tak jsme si říkali jejich příběh a vysvětlovali jak měli fungovat. Lehce svítilo sluníčko a nám se hezky šlapalo.
  Po nějaké době jsme si našli hezké místečko v lese u malého potůčku, kde jsme se rozhodli uvařit si oběd. Instruktoři se rozhodli, že rozdělají oheň křesadlem a tak během toho co si to připravovali tak holky nakrájely suroviny.
  Po výtečném obědu a poledním klidu jsme pokračovali dál. Dost se zatáhlo a čekali jsme, že zmokneme. Ale měli jsme štěstí a déšť nepřišel. A tak jsme došli až na Landštejn.
  Na Landštejně jsme se dozvěděli, že zde doopravdy Křižáci byli, ale že spěchali dál a nechali nám zprávu. Když jsme zprávu našli a vyluštili, tak jsme se dozvěděli, že vyhlašují konec sporu a pozvali nás na slavnostní vyhlášení basilejských kompaktát, které se odehraje v Jihlavě (neskutečné).
  A tak jsme s lehkostí a radostí vyrazili dále na cestu, než jsme dorazili na místo našeho přespání. Kde jsme si rozdělali přístřešky a k večeři si opekli špekáčky.
  V neděli jsme se cestou zpátky do Slavonic stavili podívat na Graslovu sluj a krásně unaveni jsme došli zpátky na vlak.

  Během vandru jsme viděli krásnou přírodu, užili si spaní a vaření v lese, viděli jsme hrad Landštejn, poznali květiny které jsme zatím neznali a ani jednou jsme nezmokli.
  Celkově vzato 100% úspěšný výlet.

  Čolek

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *